Dezastru pentru Tottenham! A doua eliminare în aceeaşi săptămână. Spurs, OUT şi din Cupa Angliei

Premier League

Continuă rezultatele proaste şi totodată eliminările pentru Tottenham. După ce elevii antrenaţi de Mauricio Pochettino au ratat calificarea în final Cupei Ligii Angliei, joi, fiind eliminaţi de Chelsea în urma loviturilor de departajare, duminică Spurs au părăsit şi cealaltă competiţie internă, Cupa Angliei, în faza 16-imilor.

Eliminarea lui Spurs a venit pe Selhurst Park, acolo unde au fost învinşi de Crystal Palace, o altă echipă londoneză, cu scorul de 2-0, ambele goluri fiind marcate în prima repriză, de Wickham şi Townsend, din penalty, un fost jucător al lui Tottenham. Tot în prima repriză, Trippier a ratat un penalty.

Pochettino a început cu un prim "11" experimental, din cauza faptului că vedete precum Kane şi Dele Alli sunt accidentaţi, dar şi pentru a îşi odihni jucătorii mai importanţi pentru campionat. Chiar dacă în repriza a doua au intrat numele "grele", precum Lamela sau Wanyama, a fost în van pentru Tottenham, care a părăsit încă o competiţie.

Afla mai multe despre: tottenhamcrystal palacefa cupcupa angliei