Deznodământ incredibil într-un meci din Serie A sub privirile lui Vlad Chiricheş VIDEO

Serie A

Torino a trecut de Sassuolo cu 3-2, într-un meci în care Vlad Chiricheş a fost doar rezervă la echipa sa.

Torino a ieşit din zona retrogradării, după o victorie dramatică în faţa lui Sassuolo.
Taurii au avut o primă repriză de coşmar.

Berardi a deschis scorul cu o superexecuţie pentru echipa la care Chiricheş a fost lăsat doar pe banca de rezerve.

La cabine, Sassuolo a avut chiar 2 la 0. Acelaşi Berardi a făcut dubla şi a ajuns la 11 goluri în actuala stagiune.

Torino a întors soarta meciului în ultimul sfert de oră. Zaza a redus din diferenţă la doar cinci minute după ce a intrat pe teren.

În minutul 86, Torino a restabilit egalitatea prin Mondragora, care a avut de îndeplinit o simplă formalitate.

Taurii au dat lovitura în prelungiri. Zaza a făcut dubla şi i-a adus echipei sale prima victorie pe teren propriu din acest sezon. Torino are acum un punct avans faţă deCagliari, prima echipă din zona retrogradării, dar şi un meci mai puţin disputat.

Afla mai multe despre: sassuolotorino