Dezvăluirea lui Iulian Cristea: ”Mihai Popescu mi-a recunoscut că nu avea cum să fie penalty!”

Unul dintre momentele controversate ale meciului a fost faza la care dinamoviştii au solicitat lovitură de la 11 metri.

Mingea l-ar fi lovit pe Iulian Cristea în mână la faza din minutul 43, dar apărătorul de la FCSB a explicat la final, că inclusiv Mihai Popescu, cel care a şutat de la Dinamo i-a confirmat că nu se putea da penalty la acea fază:

„Am vorbit şi cu Popescu, el a dat şutul. Eram la nici jumătate de metru, nici mâna nu era depărtată de corp, mi-a venit în piept şi după un pic în mână. A zis şi el că mingea a venit prea de aproape şi nu avea cum să fie penalty” a spus Cristea la finalul meciului.

”Nu am pierdut, e un punct, se contabilizează, poate cu acest punct vom fi campioni. Ne doream să câştigăm, să luăm cele trei puncte, a fost un derby şi după aspectul jocului rezultatul e echitabil” a  mai spus internaţionalul de la FCSB la sfârşitul derby-ului.

FCSB a terminat la egalitate, scor 1-1 (1-1), meciul disputat, sâmbătă, pe teren propriu, pe Arena Naţională, cu rivala Dinamo, în etapa a XII-a a Ligii I. Partida a fost întreruptă zece minute în prima repriză din cauza incidentelor.

Afla mai multe despre: iulian cristea