Dezvăluirile lui Ivan după FCSB - U Craiova 3-0: "Când am intrat în vestiar, nu mi-a venit să cred"

Universitatea Craiova a pierdut şi meciul cu FCSB, scor 0-3, la doar şase zile de la înfrângerea suferită în faţa Farului, scor 0-2. La pauză partidei din Ghencea, vicecampioana României avea deja 3-0, după golurile semnate de Olaru, cu o "dublă", şi Radunovic.

"Chiar nu-mi găsesc cuvintele, am făcut o primă repriză foarte slabă, nu cred că am luat trei goluri niciodată într-o repriză. Bineînţeles că suntem îngrijoraţi, dar sperăm ca de la următorul meci să marcăm şi noi.

În prima repriză, am pierdut foarte repede mingea, degeaba avem posesie, dacă nu avem şi ocazii de a marca. Când am intrat în vestiar, la pauză, nu-mi venea să cred, nu înţelegeam ce este cu noi.

(n.r. despre faptul că n-a fost convocat la naţionala României) Am vorbit cu mister Edward Iordănescu, a trebuit să vorbesc cu dânsul. Trebuie să am evoluţii foarte bune şi cred că voi fi convocat, poate chiar la următoarea acţiune" , a declarat Andrei Ivan.

FCSB - U Craiova 3-0

FCSB a învins-o, pe teren propriu, scor 3-0, pe Universitatea Craiova, într-un meci din etapa a opta a Superligii. Vicecampioana României a revenit pe primul loc în clasament.

• FCSB: Târnovanu – V. Creţu, Dawa, Ngezana, Radunovic - Ov. Popescu (Lixandru 88), Şut (Haruţ 89), Olaru (Djokovic 77) – A. Băluţă (Miculescu 69), Compagno, Oct. Popescu (Radaslavescu 69). ANTRENOR: Elias Charalambous
  • UNIVERSITATEA CRAIOVA: L. Popescu – Ndong (Şt. Vlădoiu 46), Zajkov (Houri 46), Badelj, N. Bancu - Kurtic, Screciu - Al. Creţu (Mateiu 46), Baiaram (Danciu 58), A. Mitriţă – A. Ivan (Koljic 66). ANTRENOR: Laurenţiu Reghecampf

Afla mai multe despre: andrei ivanfcsbu craiova