Din succes în succes! Răzvan Lucescu defilează cu Al Hilal în campionatul din Arabia Saudită

Al Hilal a învins în campionat Al Raed cu scorul de 5-0. Formaţia lui Lucescu Jr este lider în liga din Arabia Saudită.

Khirbin a deschis scorul în minutul 6 al meciului cu Al Raed, servit de Bafetimbi Gomis. Până la pauză, formaţia lui Răzvan Lucescu a mai marcat o dată prin Al Faraj în minutul 44.

Gomis a marcat în minutul 59 pentru 3-0, iar brazilianul Carlos Eduardo a majorat scorul la 4-0 în minutul 67. Cu 10 minute înainte de final, acelaşi Khibrin a reuşit ”dubla” pentru Al Hilal.

Lucescu Jr este lider în Arabia Saudită cu maxim de puncte după două etape. Hilal a marcat 9 goluri în primele două meciuri şi este la egalitate de puncte cu ocupanta locului 2, Al Nasr, care are un golaveraj inferior.

Afla mai multe despre: răzvan lucescual hilal