Dinamo a învins Astra Giurgiu! Amicale reuşite pentru „câini”

Dinamo a câştigat amicalul cu Astra Giurgiu, scor 2-1, într-un meci amical disputat la Ploieşti.

”Câinii” au reuşit să bifeze o nouă victorie într-un meci amical. Ahmed Bani şi Deian Sorescu au marcat golurile lui Dinamo, în timp ce Claudiu Dragu a punctat pentru Astra.

Dinamo a început meciul cu următoarea formulă: Eşanu - Gluhakovic, R. Popa, A. Radu, Kainourgios - Sorescu, Al. Răuţă, C. Matei, Bani - Vestenicky, Ivanovski.

În repriza secundă au evoluat: Fara (Chioveanu, 80) - G. Creţu, Giafer, R. Grigore, A. Radu (C. Grigore, 65) - Borduşanu, Itu, S. Filip, Mihaiu - Ţîră, Măgureanu (Curea, 80).

După această pauză, Dinamo va începe returul pe terenul lui FC Voluntari, luni, de la ora 20:30, pe telekomsport.ro. Dinamo este pe penultimul loc în Liga 1, cu opt puncte, la patru puncte distanţă de ultima clasată, Academica Clinceni.

LPF a publicat programul etapelor a 17-a şi a 18-a! Când se joacă Universitatea Craiova - FCSB

Afla mai multe despre: dinamoastradeian sorescu