Dinamo - Academica Clinceni 3-1! Dinamoviştii au întors scorul în repriza secundă şi au trecut în clasament peste FCSB şi Craiova. Sorescu a reuşit dubla

Dinamo a învins, luni, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Academica Clinceni, în etapa a treia a Ligii I. Dinamoviştii au reuşit să obţină victoria după ce au fost conduşi cu 1-0.

Academica Clinceni a deschis scorul prin Cioiu, în minutul 37, însă Dinamo a revenit şi a punctat prin Sorescu '45+4 şi '90+4 şi Mihaiu '71. După acest rezultat, Dinamo a urcat pe locul 4 în clasament, cu 6 puncte, fiind peste nume precum Universitatea Craiova şi FCSB.

Dinamo - Academica Clinceni 2-1 (Sorescu 45+4, Mihaiu 71, Sorescu 90+4)  / Cioiu 37)

Arbitru: Sebastian Colţescu / A1: Daniel Mitruţi, A2: Adrian Popescu

Min 90+5. Final de meci! Dinamo se impune cu 3-1!

Min 90+4. GOOOOOOL Dinamo! După un contraatac superb, dinamoviştii ajung în careu, Bani îi pasează lui Sorescu, care face dubla!

Min 73. Ocazie mare Dinamo! Sorescu şutează din afara careului, portarul de la Clinceni respinge mingea doar pâna la Mihaiu, care nu prinde spaţiul porţii din câţiva metri!

Min 71. GOOOOOOOL Dinamo! Mihaiu a preluat frumos o pasă în interiorul careului şi şutează fără speranţă pentru portarul advers în plasa porţii!

Min 67. Ocazie mare Dinamo! Bani şutează din marginea careului, mingea este deviată de un apărător advers şi trece pe lângă poartă!

Min. 46 A început repriza secundă.

Min. 45+5 Finalul primei reprize.

Min. 45+4 GOOOL Dinamo! Un nou gol superb în prima repriză. Sorescu a plecat de la centrul terenului, a trecut de doi jucători, apoi a tras imparabil pe bara a doua pentru 1-1.

Min. 45 Velios trece pe lângă 2-0 pentru Voluntari.

Min. 44 Andrei Radu e scos, accidentat, în afara terenului.

Min.43 Dinamo ratează şansa egalării prin Steliano Filip.

Min. 37 GOOOL FC Voluntari! Cioiu marchează superb din interiorul careului cu un şut plasat. Mingea s-a dus în vinclu.

Min. 26 Şi Steliano Filip trece pe lângă deschiderea scorului.

Min. 23 Bani e lansat spre poarta adversă, dar trage pe lângă din interiorul careului.

Min. 1 A început meciul din "Ştefan cel Mare".

Dinamo vine cu moralul la pământ după înfrângerea suferită în derby-ul cu FC U Craiova 1948, scor 0-1.

Academica Clinceni a început foarte slab acest nou sezon de Liga I. Trupa lui Ilie Poenaru a înregistrat două eşecuri: 2-1 cu CFR şi 2-0 cu Sepsi Sf. Gheorghe.

Sebastian Colţescu va arbitra partida din „Groapă”.

Afla mai multe despre: dinamoacademica clincenisebastian coltescu