Dinamo Bucureşti, medalie de bronz în Cupa României la handbal masculin! Poli Timişoara - Steaua, marea finală

Handbal

Echipa de handbal masculin Dinamo Bucureşti a câştigat, duminică, medalia de bronz a Cupei României, după ce a învins în finala mică a Turneului Final Four de la Focşani, formaţia CSM Focşani, scor 32-30 (14-14). Pentru trofeu vor lupta Poli Timişoara şi Steaua Bucureşti, de la ora 17.30.

Dinamo Bucureşti a fost învinsă în semifinale de Steaua Bucureşti, scor 26-25, iar CSM Focşani a fost eliminată de Poli Timişoara, care s-a impus, cu 25-18.

Semifinala Dinamo – Steaua a fost precedată de violenţele dintre suporteri, care au pătruns pe teren şi au fost evacuaţi de Jandarmie, 450 de fani ajungând apoi la Poliţie pentru a fi interogaţi. Suporterii celor două echipe au primit interdicţie de a asista la meciurile de duminică.

De la ora 17.30 va avea loc finala Cupei României, între Poli Timişoara şi Steaua Bucureşti.

În 2018, Cupa României a fost câştigată în premieră de HC Dobrogea Sud Constanţa, după 23-21 în finala cu Poli Timişoara.

Afla mai multe despre: dinamocupa