Dinamo - IFK Kristianstad 28 - 29. INCREDIBIL! Oaspeţii s-au impus la ultima fază a meciului, deşi Dinamo a condus clar în ambele reprize

Handbal

Dinamo a pierdut acasă cu IFK Kristianstad, într-un meci tranşat la ultima fază, din aruncare de la 7 m.

Echipa de handbal masculin Dinamo Bucureşti a fost învinsă marţi, pe teren propriu, de formaţia IFK Kristianstad, scor 29-28 (12-14), în etapa a 8-a a EHF European League.

Principalii marcatori ai partidei au fost Humet 7 goluri, pentru Dinamo, respectiv Halen 8, pentru oaspeţi.

În urma rezultatului, Dinamo rămâne cu 3 puncte în clasamentul grupei B, pe locul 5, şi va juca următorul meci tot pe teren propriu, în 19 februarie, restanţa cu Tatran Preşov, din etapa a 3-a, urmată de meciul în deplasare, cu USAM Nimes, în 23 februarie. Dinamo mai are o restanţă, din 9 februarie (etapa 7), care e programată de EHF în 26 februarie, în deplasare.

Cele două partide au fost amânate din motive pandemice.

LIVE Dinamo - Kristianstad 28-28

Dinamo a condus o mare parte din meci, dar în cele din urmă a pierdut, 28-29 cu Kristianstad.

60 - Aruncare de la 7m pentru formaţia oaspete, iar Kristianstadt câştigă!

59 - Incredibil! Oaspeţii recuperează şi egalează! Saied nu mai poate interveni

57 - Shebib marchează! Gol de pe pivot, în sfârşit! Două goluri avans şi prima şansă pentru Dinamo la câştigarea meciului

56 - Gol şi pentru oaspeţi. Reuşită de pe extremă şi finalul este şi mai încins. Un singur gol avans pentru Dinamo

54 - Gol marcat de Gavriloaia şi Dinamo trece la conducere cu două goluri avans. Saied a reuşit câteva intervenţii excelente

50 - Formaţia oaspete trece în avantaj. Scorul este 24-23 acum pentru Kristianstad

48 - Perioadă slabă pentru Dinamo. Oaspeţii au reuşit să egaleze!

42 - Avantaj de patru goluri pentru români

35 - Dinamo reface avansul de două goluri. Formaţia lui Ştefan conduce acum cu 17-15

32 - Oaspeţii au punctat de două ori în startul reprizei şi au egalat. Dinamo marchează din 7 metru şi scorul de 15-14

Dinamo a avut o primă repriză bună contra lui Kristianstadt. Începutul partidei a aparţinut elevilor lui Constantin Ştefan, dar finalul a fost al oaspeţilor care au redus din handicapul ce cinci goluri. Se anunţă un act secund interesant în direct pe Telekom Sport şi live pe www.telekomsport.ro

29 - Dinamo a avut 12-7 în această repriză dar intră la cabine cu avantaj de numai două goluri.

27 - Time out cerut de Constantin Ştefan

25 - Oaspeţii se apropie şi conceretizează cele câteva minute bune de joc. Diferenţa s-a micşorat acum la doar două goluri avans pentru Dinamo

22 - Încă opt minute până la final, atât Dinamo, cât şi Kristianstad au ratat acţiunile ofensive din acest minut

După primele 20 de minute ale meciului, Humet este cel mai bun marcator al echipei noastre, cu 5 goluri. De la oaspeţi, Halen are 4 goluri. S-a remarcat şi Kuduz de la Dinamo, autor a trei reuşite

20 - Cinci goluri avans pentru formaţia română. Scorul este 12-7 acum pentru Dinamo

18 - Dinamo continuă să conducă ostilităţile. Patru goluri avans pentru formaţia alb-roşie

11 - Cea mai mare diferenţă de scor. Dinamo are 7-3 şi pare la conducerea jocului

4 - Dinamo a început cu gol, dar oaspeţii au punctat de două ori şi au trecut în avantaj

1- A început partida

Primul meci din European League pentru Dinamo, din 2021, este pe teren propriu, cu IFK Kristianstad.

Dinamo evoluează în grupa B a European League şi se află pe locul 5, cu 3 puncte, după cinci partide disputate.

Meciul lui Dinamo cu Sporting CP a fost amânat din cauza situaţiei de infectări cu coronavirus din Portugalia,

Afla mai multe despre: handbal dinamo