Dinu Todoran după egalul cu Botoşani: ”Dacă luam iar gol în minutul 90 nu mai rezistam. Un punct e important!”

FC Voluntari

FC Voluntari a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, pe teren propriu, în compania echipei FC Botoşani, în etapa a zecea a Ligii I. Pentru FC Voluntari a marcat Laidouni din penalti, în minutul 36, iar pentru FC Botoşani a înscris Chitoşcă, în minutul 80.

La finalul partidei, antrenorul gazdelor, Dinu Todoran a declarat:

”Ne ajută pe viitor, cam orice punct este important şi contează. Sunt însă foarte nemulţumit pentru că am început bine, am dat gol. A venit apoi faza din repriza secundă când din neatenţie am luat cartonaş roşu şi istoria meciului s-a schimbat.

Uşor, uşor, eu zic că trebuie să câştigăm şi un meci, dar astăzi am avut ghinion. Păcat că n-am câştigat, am avut meciul în mână în prima repriză.

Era să pierdem iar, pe final, în minutul 94. Din fericire a intervenit Vâtcă. La asta nu mai rezistam. La noi, în minutul 90, parcă fiecare adversar are ocazie de gol la fiecare meci” a încheiat, vizibil dezamăgit, Dinu Todoran, antrenorul principal al echipei FC Voluntari.

Afla mai multe despre: dinu todoranfc voluntari