Doboară recorduri în UCL, dar a primit două etape de suspendare în Ligue 1. Neymar pedepsit după eliminarea cu Lille

PSG

Fotbalistul echipei Paris Saint-Germain, Neymar, a fost suspendat două jocuri ca urmare a eliminării de la meciul de săptămâna trecută cu OSC Lille, scor 0-1.

Brazilianul a primit de fapt o sancţiune de trei jocuri, însă unul este cu suspendare.

Tiago Djalo, de la Lille, a primit o suspendare de două partide, dintre care una este pedeapsă cu suspendare.

La meciul de sâmbătă PSG – Lille, Neymar a primit al doilea cartonaş galben şi a fost eliminat în minutul 90, iar în minutul 90+1 a primit al doilea cartonaş galben şi implicit pe cel roşu şi Djalo

Brazilianului îi merge bine în Champions League. A fost decisiv în prima repriză cu Bayern Munchen, când a reuşit a 25-a pasă de gol în această competiţie. Niciun alt fotbalist din lume nu are la fel de multe pase de gol, din 2013, anul în care brazilianul a ajuns în Europa.

Afla mai multe despre: neymar,