"Două reprize complet diferite". Concluziile lui Bergodi după înfrângerea, 1-3 cu Voluntari

FCSB

Cristiano Bergodi (57 de ani), antrenorul lui Sepsi, a reacţionat la finalul partidei pierdute în faţa Voluntariului, scor 1-3.

La finalul partidei pierdut împotriva fostei sale echipe, Cristiano Bergodi a spus că în prima repriză Sepsi nu a jucat bine deloc, dar în repriza a doua fost mult mai bine, în ciuda înfrângerii. "Din păcate, au fost aşa 2 reprize complet diferite. Prima repriză nu am jucat bine deloc", a spus Bergodi, care a continuat apoi:

"Dar după repriza a doua a intrat bine echipa, am reglat la mijlocul terenului şi ne-am aşezat cu un sistem diferit şi am jucat numai noi acolo", a mai spus antrenorul italian.

FC Voluntari - Sepsi 3-1, în Liga 1

FC Voluntari a învins, sâmbătă, pe teren propriu, cu scorul de 3-1, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXVII-a a Ligii 1.

Au marcat Budescu ’23, ’80 (penalti) şi Tavares ‘89 pentru gazde, respectiv Aganovic ’63 pentru oaspeţi.

În minutul 7, Haţegan s-a ciocnit accidental de fotbalistul Vadim Raţă şi a fost văzut de medici înainte să continue jocul, el având nevoie de puţin timp ca să-şi revină în urma impactului.

FC Voluntari: Popa – Briceag, Armaş, Tamaş, Ciobotariu – Droppa, Miranda – Ion Gheorghe (Lopes ’75), Budescu (Tavares ’82), Raţă (Meleke ’71) – Nemec (L. Fulop ’75). Antrenor: Liviu Ciobotariu

Sepsi: Niczuly – Dimitrov, Ninaj, Mitrea, Dumitrescu (Ispas ’46) – Ashkovski (Damascan ’78), Aganovic, Tincu (Luckassen ’83), Bărbuţ – Tudorie, Golofca (I. Fulop ’46). Antrenor: Cristiano Bergodi

Cartonaşe galbene: Raţă ’56 . Dumitrescu ‘15

Arbitri: Ovidiu Haţegan - Mircea Grigoriu, Sebastian Gheorghe - Iulian Dima

Observatori: Eduard Dumitrescu, Marcel Vasile

Afla mai multe despre: bergodiflashreactiesepsi