Dragoş Grigore a marcat pentru Ludogoreţ în remiza smulsă la ocupanta locului 4 din Bulgaria

Ludogoreţ Razgrad a remizat (2-2) în deplasarea din Parva Liga de la Arda.

Dragoş Grigore şi Claudiu Keşeru au fost titulari în partida Arda - Ludogoreţ, 2-2. Şi, amândoi s-au făcut remarcaţi.

Atacantul naţionalei României a pasat decisiv la golul lui Despodov din minutul 11. Peste numai cinci minute, gazdele au restabilit egalitatea prin Delev. A fost 1-1 la pauză, un rezultat care a rezistat până în minutul 70, atunci când Dragoş Grigore şi-a adus echipa în avantaj.

Rezultatul final a fost stabilit de Juninho, care a maract pentru 2-2 în minutul 85.

Ludogoreţ rămâne lider în Bulgaria, cu trei puncte peste Lokomotiv Plovdiv, formaţie care are însă un meci în plus disputat. CSKA Sofia ocupă locul trei, iar Arda, formaţia cu care Ludogoreţ a remizat în această rundă, este ocupanta locului 4.

Afla mai multe despre: dragoş grigore