Experiențe împreună.

Dublă de coşmar pentru românii de la Ludogoreţ! Bulgarii, scoşi din nou de o echipă maghiară din Liga Campionilor. Moţi a fost eliminat în returul cu Ferencvaros

Campioana Bulgariei a pierdut şi manşa a doua în faţa ungurilor, scor 3-2, după ce fusese învinsă şi în tur cu 2-1.

Oaspeţii au rezolvat calificarea după ce au marcat de două ori în primele 21 de minute. Ludogoreţ ar fi putut egala chiar foarte repede, dar după golul lui Terziev, Swierczok a ratat un penalty. Polonezul a şi fost înlocuit la pauză cu Keşeru, însă schimbarea nu a avut efect pe tabelă. Ba mai mult, Ferencvaros a fost cea care a refăcut diferenţa de două goluri de pe tabelă. Folosit din primul minut, Moţi a fost eliminat pe final după ce bulgarii reuşiseră golul de 2-3.

Ludogoreţ pierde cu scorul general de 5-3 şi este eliminată pentru al doilea sezon cosnecutiv din Liga Campionilro de campioana Ungariei. În 2018, MOL Vidi a fost cea care a scos echipa românilor din competiţie. Totuşi, alb-verzii nu vor părăsi Europa după acest eşec. Vor evolua în turul doi preliminar al Europa League cu Valur Reykjavik.