Dudelange – Qarabag, suspendat din motive de securitate, după ce o dronă cu drapelul Armeniei a survolat stadionul şi suporterii au pătruns pe teren

Meciul Dudelange – Qarabag, cpntând pentru grupa A a Ligii Europa, a fost suspendat, joi, după 36 de minute de joc, din motive de securitate, potrivit anunţului făcut de UEFA.

În momentul suspendării, scorul era 2-0 pentru oaspeţi, golurile fiind marcate de Zoubir ’11 şi Michel ’30.

Potrivit lessentiel.lu, jocul a fost oprit din cauza unei drone cu drapelul Armeniei, care a survolat stadionul Josy Barthel. Apariţia dronei i-a înfuriat pe jucătorii şi pe fanii azeri, iar suporterii au pătruns pe o porţiune a terenului.

Afla mai multe despre: qarabag