Dunărea Călăraşi, la un punct de promovare. Un jucător trecut pe la Dinamo a marcat golul decisiv cu Oradea

Liga 2

Formaţia Dunărea Călăraşi rămâne lider în Liga II, după victoria, scor 2-1, cu Luceafărul Oradea, duminică, în etapa a XXXII-a şi mai are nevoie de un singur punct pentru a se califica matematic în Liga 1.

Dunărea a deschis scorul în minutul 4, prin Valentin Alexandru, după o lovitură de pedeapsă. Vlad Rusu a restabilit egalitatea, în minutul 58, tot de la 11 metri. Baudoin Kanda, fost jucător la Dinamo II, i-a adus victoria Dunării Călăraşi, după ce-a executat perfect o lovitură liberă de la 20 de metri.

Într-un alt meci de duminică, Chindia Târgovişte a trecut de Academica Clinceni, scor 1-0.

În clasament, Dunărea Călăraşi are 80 de puncte, fiind urmată de Hermannstadt, cu 77 de puncte.

Ultimul meci al etapei, FC Argeş – CS Mioveni, va avea loc marţi.

Afla mai multe despre: liga 2dunarea calarasiluceafarul oradea,