”După prima repriză, nu mă aşteptam să pierdem!” Nicolo Napoli a anunţat că rămâne la Poli Iaşi: ”Rămân aici!”

CSM Poli Iași

Antrenorul Nicolo Napoli a confirmat că va rămâne la cârma formaţiei Poli Iaşi.

Academica Clinceni a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (0-1), echipa Poli Iaşi, în etapa a 29-a a Ligii I. Pentru Academica au marcat Cordea '55 şi Markovici '88, iar pentru Poli Iaşi a punctat Platini '18.

La finalul jocului, italianul Nicolo Napoli a anunţat că rămâne antrenorul lui Poli Iaşi:

”A fost un eşec la care nu mă aşteptam după prima repriză. Băieţii au făcut o repriză foarte bună. Am mers la vestiare cu avantaj de un gol, am vorbit în vestiar că nu ne băgăm în spate, stăm sus ca în prima repriză, dar băieţii s-au retras mult. Nu mă aşteptam la repriza a doua, dar se întâmplă. Suntem o echipă care trebuie să lucreze mult, dar sunt posibilităţi de salvare de la retrogradare.  După primul meci, cu CFR Cluj, am zis că s-ar putea să plec de la echipă. Dar acum sunt aici şi rămân aici. Vreau ca băieţii să mă asculte, să facem totul împreună, mult mai mult decât ce am făcut astăzi” a spus Napoli, după meciul pierdut cu Academica.

Afla mai multe despre: nicolo napoli