Dzyuba s-a lovit rău de bară la faza golului, dar nimănui nu i-a păsat :) VIDEO | Ce i-au făcut colegii de la Zenit, deşi suferea la pământ

Campionate

Moment inedit petrecut miercuri seară, în derby-ul Zenit St. Petersburg - Dinamo Moscova, scor 2-0, imediat după ce gazdele s-au desprins pe tabelă.

Artem Dzyuba a deschis scorul în minutul 60, iar şase minute mai târziu pasa decisiv pentru reuşita lui Azmoun, cu preţul unei accidentări. Atacantul rus a lovit mingea cu capul, din apropierea porţii, după care s-a lovit de bară şi s-a prăbuşit în poartă.

Iar colegii de la Zenit n-au putut fi mai puţin interesaţi de suferinţa jucătorului de 30 de ani. Iată cum au sărbătorit reuşita :)

Afla mai multe despre: dzyubagolsarbatoare