"E ciudat, dar a fost mai bine când am rămas în inferioritate numerică". Primele declaraţii date de Ouzounidis după succesul cu FCSB

Universitatea Craiova a câştigat meciul cu FCSB, scor 2-0, şi a venit la două puncte în spatele roş-albaştrilor şi la patru de liderul CFR Cluj

"A fost o victorie mare. Ştiam că va fi dificil, că jucăm împotriva unui adversar foarte puternic. În timpul acestui sezon, cei de la FCSB au fost aproape tot timpul pe primul loc.

În prima repriză nu am jucat foarte bine, cred că am fost mai nervoşi decât de obicei. Le-am spus jucătorilor la pauză să se relaxeze un pic, pentru că presiunea era mai mare pe FCSB decât pe noi. În a doua repriză a fost mai bine. Poate e ciudat, dar când am rămas în zece jucători a fost mai bine pentru noi.

În final, am luat doar trei puncte, nimic mai mult. Acum mă aşteptam la un joc mai bun din partea echipei mele. Ştiu că putem juca mai bine. Poate rezultatul nu va fi bun, dar ştiu că putem juca mai bine. Acum suntem pe locul 3, suntem aproape de celelalte două echipe, dar trebuie încă să câştigăm multe meciuri" , a declarat Marinos Ouzounidis.

U Craiova - FCSB 2-0

Universitatea Craiova a învins-o, joi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), pe FCSB, într-un meci din etapa a patra a play-off-ului Ligii I.

Golurile au fost marcate de Cicâldău ’38 şi Nistor ’63.

Universitatea Craiova a jucat în inferioritate numerică din minutul 54, când a fost eliminat Bogdan Vătăjelu după ce a primit al doilea cartonaş galben.

Universitatea Craiova: Pigliacelli – Vătăjelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu – Mateiu, Nistor – Cîmpanu (Screciu ’87), Cicâldău (Bic ‘87), Mitran (Tudorie ‘3, Căpăţână ‘57) – Ivan (Mamut ’87). Antrenor: Marinos Ouzounidis

FCSB: A. Vlad – Haruţ, I. Cristea, Miron, Radunovic – Moruţan, Şut, Ov. Popescu (Perianu ’73) – Ad. Niţă (Oaidă ‘41), Fl. Tănase, Oct. Popescu. Antrenor: Anton Petrea

Afla mai multe despre: marinos ouzounidiscraiova