Echipele din Liga 1, noi probleme cu vremea din Antalya. Jucători accidentaţi, meciuri anulate şi amânate

Echipele din România şi-au modificat programul de joi, din Antalya, acesta fiind perturbat de vremea nefavorabilă.

Astfel, Gaz Metan Mediaş a amânat un meci amical cu Mariupol, iar Hermannstadt a anulat ultima sa partidă amicală din Antalya, cu Mladost Lucani, din cauza ploii.

Ultimul meci amical a fost anulat din cauza ploilor.

Posted by FC Hermannstadt on Thursday, January 24, 2019

Sepsi Sfântu Gheorghe a disputat 31 de minute dintr-un amical cu Dunav Ruse, după care jocul a fost întrerupt din cauza vremii. În momentul suspendării partidei, scorul era 1-0 pentru Sepsi (gol Tandia ’10).

Brian Nouvier s-a accidentat la umăr în minutul 2 al meciului. “Din păcate la fel s-a întâmplat şi anul trecut, când Simonovski s-a accidentat la ultimul meci amical din cantonament. Sperăm că nu e ceva grav. În cursul zilei de mâine, după ce revenim în ţară, Nouvier va fi supus unui control RMN”, a declarat directorul sportival clubului Sepsi, Bokor János.

Afla mai multe despre: ploaieantalyacantonamentvreme urataliga 1