”Eder Hazard” a făcut SHOW pentru echipa lui Olăroiu! Românul are cea mai bună ofensivă din campionatul Chinei

Jiangsu Suning, formaţia antrenată de Cosmin Olăroiu a câştigat meciul din runda a 13-a din Super Liga Chineză disputat în faţa formaţiei Beijing Renhe.

Eder, atacantul transferat de Oli de la Inter Milano a făcut din nou diferenţa în favoarea echipei românului.

El a deschis scorul imediat după pauză, în urma unei lovituri libere care l-a păcălit pe portarul oaspeţilor.

Echipa lui Aleksandar Stanojevic a egalat după 77 de minute prin Zhang Wenzhao, dar acelaşi Eder a adus-o pe Jiangsu în avantaj în minutul 81.

Italianul cu origini braziliene a fost găsit în interiorul careului de 6 metri de centrarea lui Alex Teixeira.

În minutele de prelungire, acelaşi Teixeira l-a servit pe Zhou Yun care a marcat şi el pentru 3-1. Pentry Yun a fost prima reuşită din 2014 încoace. Ultimul gol al meciului a venit în minutul 90+6 de la Gao. Şi pentru el, reuşita a fost una specială, fiind prima în tricoul lui Jiangsu.

A fost a şasea victorie în campionat pentru Jiangsu Suning din 13 meciuri disputate în actuala ediţie de campionat. Pe teren propriu, formaţia lui Olăroiu are 4 victorii, o remiză şi nicio înfrângere. Per total, Jiangsu este formaţia cu cele mai multe goluri marcate în campionatul Chinei: 28 de goluri în 13 partide disputate.

Afla mai multe despre: cosmin olăroiujiangsu suningsuperliga china