"Edgar Davids s-a întors". Roberto Firmino va evolua în perioada următoare cu ochelari

Liverpool

Atacantul echipei Liverpool Roberto Firmino, accidentat la ochi, în meciul cu Tottenham, va purta ochelari în timpul partidelor pe care le va juca în continuare.

Firmino a fost lovit la ochi de un adversar, în partida câştigată sâmbătă, la Londra, de Liverpool, cu scorul de 2-1, brazilianul fiind nevoit să părăsească terenul, în minutul 54.

Din acest motiv, el a jucat doar ceva mai mult de 20 de minute în finalul meciului cu PSG, disputat, marţi, în Liga Campionilor, timp suficient pentru a marca golul victoriei cu 3-2, în minutul 90+2.

Firmino a apărut, joi, la anternament, cu ochelarii speciali pe care îi va folosi în perioada următoare, devenind ţinta ironiilor coechipierilor.

"Edgar Davids s-a întors", a postat Liverpool pe Twitter, alături de un video cu Firmino purtând ochelari. Jucătorul olandez care a evoluat la Ajax, Milan, Juventus, Inter a jucat în trecut cu ochelari, din cauza unei afecţiuni la ochi (glaucom).

Afla mai multe despre: roberto firminoochelari