Elias Charalambous abia aşteaptă ca FCSB să devină matematic campioană în Superliga: ”Vom încerca să încheiem lupta cât mai repede”

FCSB a bifat al doilea meci consecutiv fără victorie în campionat, 2-2 pe terenul lui Sepsi, iar roş-albaştrii mai au de aşteptat până să devină matematic noua campioană a României.

”Am avut ocazii mari. Puteam să marcăm 2-3 goluri în prima repriză. Am reuşit să deschidem scorul, adversarul a egalat, apoi am reuşit să înscriem al doilea gol înainte de pauză. În startul reprizei a doua am avut din nou o ocazie importantă, Sepsi a făcut 2-2, apoi a urmat o ruletă. Ambele echipe puteau să marcheze.

Cred că este un scor corect. Am câştigat un punct şi ne gândim la meciul de sâmbătă.

Florinel este foarte important pentru echipă. A marcat un gol frumos. Miculescu a intrat bine, dar astfel de lucruri se întâmplă în meci şi trebuie să găsim soluţii.

(n.r. Aţi simţit că jucătorii încep să îşi piardă răbdarea?) Suntem din ce în ce mai aproape. Vom încerca să încheiem repede. Trebuie să ne recuperăm. Vom încerca să facem tot ce ţine de noi.

(n.r. despre gafa lui Târnovanu de la golul doi marcat de Sepsi) Ne-a salvat la multe meciuri.  Ce să facem, nu îl omorăm.

(n.r. Veţi juca cu titlul pe masă împotriva Farului) Farul este o echipă excelentă, dar nu doar ei. Toate echipele din play-off sunt bune”, a declarat Elias Charalamous, după Sepsi - FCSB 2-2.

Afla mai multe despre: fcsbsepsielias charalambous