Eliminare ruşinoasă pentru Universitatea Craiova din Youth League! Partizan Belgrad, prea puternică pentru adolescenţii lui Rotaru

Echipa Universitatea U19 a părăsit UEFA Youth League, după ce a pierdut partida din Serbia contra lui Partizan Belgrad, scor 0-4. În turul de pe Oblemenco, sârbii s-au impus la limită, cu 1-0.

Formaţia ”Primavera” a lui Rotaru a început cu stângul meciul de pe ”Partizana”, iar gazdele au deschis scorul în minutul opt golul lui Mircetic. Elevii lui Ştefan Florescu au mai încasat trei goluri după pauză şi au încheiat socotelile cu Youth League, fără să marcheze vreun gol. În sezonul trecut, Universitatea Craiova a câştigat Liga de Tineret şi s-a calificat în premieră în cea mai tare competiţie intercluburi dedicată exclusiv fotbaliştilor U19.