Emil Săndoi: ”Cred că noi am avut ocaziile de gol mai clare” Ce a spus după remiza cu FC U Craiova

Chindia Targoviste

FC U Craiova 1948 a remizat, sâmbătă seară, pe teren propriu, scor 0-0, cu echipa Chindia Târgovişte, într-un meci din etapa a cincea a Ligii 1.

La finalul partidei, tehnicianul Chindiei, Emil Săndoi, a declarat:

”Încercăm să luăm jumătatea plină a paharului pentru că nu am luat gol, e a doua etapă când nu luăm gol, am luat un punct de la o echipa foarte bună.

Un plus pentru FCU Craiova în prima repriză, un plus pentru noi în repriza a doua, cred că ocaziile mai clare de gol noi le-am avut” a mărturisit tehnicianul târgoviştenilor.

Au evoluat:

U Craiova 1948: Mogoşanu – Negru, Machado, Kovacic, Huyghebaert – Asamoah, C. Albu, Pop – Sidibe (Raicea ’59), Vieira (Bălan ’73), Baeten. Antrenor: Adrian Mutu

Chindia: Căbuz – Căpuşă, Celea, Baxevanos, C. Dinu – Matiş (Şerban ’70), Iacob, Dulca, Popadiuc – D. Popa, Florea. Antrenor: Emil Săndoi

Cartonaşe galbene: Albu ’31, Pop ’53. Machado ’87 / Căpuşă ’46, Popa ’59, Negru ‘90+3

Arbitri: Andrei Antonie – Bogdan Gheorghe, Andrei Constantinescu – Horia Gabriel Mladinovici

Afla mai multe despre: emil săndoi