Emoţii mari pentru Costel Gâlcă! A pierdut ultimul meci din playout şi va juca baraj pentru a rămâne în prima ligă din Danemarca

Formaţia Vejle, antrenată de Constantin Gâlcă, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1, de echipa SonderjyskE, în ultima etapă a grupei A a play-out-ului din Danemarca.

Vejle a condus cu 1-0, datorită golului înscris de Iurcenko, în minutul 16, însă în minutul 40 a rămas în inferioritate numerică, Davidsen fiind eliminat.

Golurile învingătorilor au fost marcate de Absalonsen ’41 (penalty), Gartenmann ’53, Jakobsen ’71 şi Rojas ‘90+2.

Vejle a terminat grupa pe ultimul loc, astfel că va trebui să mai joace un play-off pentru salvarea de la retrogradare. Echipa lui Gâlcă va întâlni formaţia Hobro. Dacă va pierde, Vejle va retrograda în eşalonul secund. Dacă va câştiga, va mai juca un meci de baraj cu formaţia de pe locul doi în eşalonul secund.

Afla mai multe despre: galcavejledanemarca