Emoţii pentru Ciobi la debut. O victorie a reuşit FC Botoşani în ultimele şase jocuri disputate pe teren propriu!

FC Botoșani

Liviu Ciobotariu debutează pe banca celor de la FC Botoşani, dar are emoţii serioase. Mai ales că oltenii trec printr-o perioadă excelentă, cu o singură înfrângere în precedentele 10 meciuri din Liga 1 (15 septembrie, Gaz Metan - U Craiova 3-2), interval în care a mai înregistrat şase succese şi trei rezultate de egalitate.

Primul meci între cele două echipe a avut loc în stagiunea 2014-2015, când U Craiova a câştigat pe teren propriu cu 2-1. Băluţă a deschis scorul, dintr-o pasă excelentă primită de la Vătăjelu, Vaşvari a egalat în minutul 32, dintr-un penalty scos de Ngadeu, apoi, spre finalul partidei, Brandan a marcat direct din lovitură liberă (minutul 72).

Cea mai recentă confruntare directă: 3 august 2018, U Craiova - FC Botoşani 2-2 (Mitriţă dublă / Levente Fulop, Andrei Miron). U Craiova este echipa cu cele mai multe goluri marcate din faze fixe, 10. De partea cealaltă, FC Botoşani se află pe ultimul loc la număr de goluri încasate din momente statice, 10.

FC Botoşani vs U Craiova în Liga 1: 11 jocuri - 5 victorii FC Botoşani - două remize - 4 succese U Craiova.

Afla mai multe despre: craiovabotosaniemotiiciobotariu