Empoli - Bologna 0-1. Eşec la limită pentru gazde. Răzvan Marin, integralist

Empoli, cu internaţionalul român Răzvan Marin integralist, nu a reuşit să câştige pe teren propriu cu Bologna, într-un meci din Serie A.

Empoli, eşec în Serie A cu Răzvan Marin pe teren

Empoli a pierdut la limită, pe teren propriu, cu Bologna, scor 0-1, în primul meci al etapei a 29-a din Serie A.

Antrenorul lui Empoli, Davide Nicola, a început meciul cu mijlocaşul român Răzvan Marin ca titular.

Întâlnirea a fost dominată de oaspeţi care au ratat ocazii mari de gol, cum a fost cea a lui Orsolini, din minutul 87, iar în minutul 90+5 Giovanni Fabbian a marcat golul vitoriei, după o pasă greşită a lui Răzvan Marin, care a fost integralist.

În urma acestui rezultat, Empoli se află pe locul 17, cu 25 de puncte, în timp ce Bologna are 54 de puncte şi ocupă poziţia a patra în ierarhia din Serie A.

Cum a fost recompensat Răzvan Marin în urmă cu trei etape

Recent, după evoluţia de pe ”Mapei Stadium – Città del Tricolore”, stadionul lui Sassuolo, acolo unde Empli a câştigat cu scorul de 3-2, Răzvan Marin a fost inclus în echipa etapei a 26-a din Serie A.

Afla mai multe despre: razvan marinserie aempoli