Eric Bicfalvi a fost omul meciului în Rusia! A marcat două goluri şi apoi a fost eliminat în victoria echipei sale

Formaţia Ural a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Tambov, într-un meci din etapa a XXIV-a a campionatului Rusiei, în care Eric Bicfalvi a înscris ambele goluri ale gazdelor şi a fost eliminat.

Bicfalvi a marcat în minutele 20 (penalti) şi 70. Jucătorul român a primit un cartonaş galben în minutul 82 şi pe al doilea în minutul 83, fiind eliminat.

Pentru oaspeţi a înscris Kostiukov ’68.

Ural ocupă locul 10 în clasament, cu 28 de puncte, în timp ce Tambov este pe 13, cu 25 de puncte. Lider este Zenit, care are 56 de puncte.

Afla mai multe despre: eric bicfalvi