Erik Lincar, după primul eşec suferit de U Cluj, în play-off: ”Singurii vinovaţi suntem noi”. Ce a spus despre incidentele de la finalul meciului

Fotbal intern

Erik Lincar şi-a exprimat impresiile după eşecul suferit de U Cluj contra celor de la Unirea Slobozia.

U Cluj a pierdut, în mod surprinzător, pe teren propriu, în faţa formaţiei Unirea Slobozia, scor 1-2.

Ardelenii au fost învinşi de execuţia absolut fantastică a lui Constantin Toma şi golul primit în al cincilea minute de prelungiri de la Sebastian Ivan.

Pentru formaţia clujeană a fost primul eşec suferit în play-off-ul Ligii 2, în timp ce gruparea ialomiţeană a bifat prima victorie în această fază a competiţiei.

La finalul jocului, Erik Lincar a tras concluziile după ce echipa sa a revenit pe locul trei. În aceeaşi etapă, FC Hermannstadt a câştigat cu Concordia Chiajna, scor 3-1, şi şi-a recuperat poziţia secundă.

Pentru U Cluj urmează un duel extrem de important cu Steaua, în etapa următoare. Partida va avea loc pe 4 mai.

”E adevărat că în alte situatii, în deplasare, nu au făcut jocuri spectaculaose, dar ştiam că noi am jucat marţi, am depus efort mare. Am încercat să fac schimbări să fim proaspeţi, dar ei nu au jucat decât acum opt zile. Era normal că o să fie din punct de vedere fizic foarte bine.

O primă repriză foarte slabă. A doua am intrat bine în joc, chiar am avut multe ocazii, păcat de acest moment pe final. Cred că se putea termina măcar egal la câte ocazii au fost, dar aşa e fotbalul, e dur, câteodată nedrept.

Mergem acum la Steaua. Trebuie să jucăm şi să obţinem cât mai multe puncte în astea trei etape.

Singurii vinovaţi suntem noi, atât. E simplu. Am jucat foarte modest în primna repriză. Dacă jucăm la fel ca în a doua repriză, cred că nu aveam niciun fel de probleme.

(n.r. de bătaie) Cu siguranţă a fost multă frustrare, ne doream mult să câstigăm azi, dar ce pot să spun, a fost ziua noastră neagră. E prima noastră înfrângere din acest an”, a declarat Lincar, după meci.

Afla mai multe despre: lincaru clujliga 2