Eroina noastră! Jaqueline Cristian, în lacrimi după ce a egalat Rusia în Fed Cup: ”Vă iubesc mult de tot!”

Jucătoarea de tenis Jaqueline Cristian, care a reuşit prin victoria cu 7-5, 6-3 în faţa rusoaicei Veronika Kudermetova, să egaleze situaţia la general, 2-2, în disputa din Fed Cup dintre România şi Rusia, nu a reuşit să îşi stăpânească lacrimile la final. ”Vă iubesc mult de tot, mulţumesc!”, a spus jucătoarea tricoloră în faţa a peste 6.000 de spectatori, la BT Arena din Cluj-Napoca

”Mi-am zis că nu am nimic de pierdut, că dacă lupt pentru fiecare minge e singura mea şansă. Cu toată energia de aici, cu echipa, cu fanii, cu tot ce în jur am ştiut că trebuie să lupt până la ultima minge. Vă iubesc mult de tot, vă mulţumesc!”, a spus Jaqueline Cristian, după ce a învins-o pe rusoaica Kudermetova şi, astfel, a egalat situaţia la general, 2-2, în disputa din BT Arena.

Jaqueline Cristian, locul 197 WTA, a învins-o pe Veronika Kudermetova, locul 38 WTA, în meciul patru al întâlnirii de Fed Cup România – Rusia, astfel că scorul general al întâlnirii de la Cluj-Napoca este acum 2-2.

Cristian s-a impus cu scorul de 7-5, 6-3, într-o oră şi jumătate.

În primul meci al zilei, Ana Bogdan, locul 90 WTA, a fost învinsă de Ekaterina Alexandrova, numărul 28 mondial. Alexandrova a câştigat cu scorul de 7-5, 3-6, 7-5, în două ore şi 25 de minute.

Vineri, Gabriela Ruse, locul 166 WTA, a fost învinsă de Ekaterina Alexandrova, scor 6-1, 6-4, după o oră şi patru minute, şi Ana Bogdan a învins-o pe Veronika Kudermetova, locul 38 WTA, scor 6-3, 6-7 (5), 6-1, după două ore şi 13 minute de joc.

Meciul care va decide câştigătoarea confruntării de la Cluj va fi Jaqueline Cristian / Gabriela Ruse – Anna Blinkova/Anna Kalinskaya.

Afla mai multe despre: fed cupjaqueline cristian