Eşec greu de digerat pentru Răzvan Lucescu. PAOK a pierdut derby-ul cu Panathinaikos în prelungiri şi nu mai are nicio şansă la titlu în Grecia

PAOK Salonic a fost învinsă pe teren propriu de Panathinaikos Atena, scor 1-2, în derby-ul etapei cu numărul 31 din Superliga Greciei.

”Verzii” au deschis scorul în minutul 38 prin Bernard. Douglas Augusto a restabilit egalitatea cu cinci minute înainte de expirarea timpului regulamenta prin Douglas Augusto.  Ioannidis a marcat golul victoriei pentru Panathinaikos în primul minut de prelungire. ”Vulturii” au cerut o lovitură de la 11 metri în minutul nouă de prelungire, dar abitrul a semnalizat un offside la faza premergătoare.

În urma acestui eşec, PAOK rămâne pe locul patru, cu 60 de puncte, la 12 lungimi distanţpă de liderul AEK Atena, care împarte primul loc cu Panathinaikos.

Afla mai multe despre: răzvan lucescu. paok