Eşec pentru Galatasaray! Moruţan şi Cicâldău au fost titulari

Formaţia Galatasaray, cu Olimpiu Moruţan şi Alexandru Cicâldău titulari, a fost învinsă, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-0, de echipa Giresunspor, în etapa a XX-a a campionatului Turciei.

Unicul gol al meciului a fost marcat de Suleimanov, în minutul 11. Moruţan a fost integralist, în timp ce Cicâldău a fost înlocuit în minutul 73, cu Yilmaz. Internaţionalii români au ratat cele mai mari ocazii ale grupării lui Fatih Terim!

În clasament, Galatasaray este pe locul 10, cu 27 de puncte, iar Giresunspor pe 13, cu 25 de puncte. Lider este Trabzonspor, cu 49 de puncte.

În runda următoare, Galatasaray va juca în deplasare cu Hatayspor, în timp ce Giresunspor va primi vizita lui Kasimpasa.

În acest sezon, Olimpiu Moruţan a jucat 22 de meciuri pentru Galatasaray, a marcat 3 goluri şi a oferit 3 pase decisive. Alexandru Cicâldău are două pase decisive în acest sezon şi patru goluri înscrise în 24 de partide, în toate competiţiile.