Eşec usturător pentru Constantin Gâlcă în Danemarca. Formaţia sa a fost spulberată de Midtjylland

Vejle a pierdut la scor, 0-5 deplasarea de la Midtjylland, din campionat. Liderul Brondby a remizat (1-1) acasă cu Aarhus, iar FC Copenhaga a pierdut la Randers, 1-2.

Vejle nu a avut nicio şansă în deplasarea de la Midtjylland. Formaţia antrenată de Constantin Gâlcă a rămas în inferioritate numerică la scorul de 0-1, şi a fost pedepsită de gruparea gazdă.

Midtjylland a marcat prima în minutul 27 prin Scholz, iar zece minute mai târziu, Ojala de la Vejle a fost eliminat direct.

Cajuste a făcut 2-0 în prelungirile primei reprize, iar după pauză, Midtjylland a mai punctat de trei ori. În minutul 52 a înscris Kaba, un fotbalist despre care se spune că este dorit în Premier League de Brighton şi Fulham.

Evander a marcat golul patru al gazdelor în minutul 70, pentru ca acelaşi Sory Kaba să închidă tabela în minutul 86.

Midtjylland rămâne în coasta liderului Brondby cu 43 de puncte, două mai puţin decât formaţia galben-albastră. Vejle, formaţia antrenată de Costel Gâlcă, este a zecea cu 24 de puncte. Le depăşeşte pe Lyngby şi Horsens, ultimele două clasate.

Afla mai multe despre: costle gâlcă