”Este dureros” Alexandru Pelici face apel la responsabilitate: ”Cu toţii suntem vinovaţi” Ce a spus despre demitere

CS Mioveni

Formaţia Farul Constanţa a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa CS Mioveni, într-un meci din etapa a zecea a Ligii 1.

Rusu a egalat pentru Mioveni pe final, dar Andrei Ciobanu a adus victoria în prelungiri pentru formaţia lui Gheorghe Hagi:

”Este dureros. Un punct după care ai alergat vreo 75 de minute şi ai reuşit până la urmă să egalezi, asta chiar dacă Farul putea în prima erpriză să majoreze scorul” a mărturisit Alexandru Pelici, tehnicianul formaţiei CS Mioveni, la finalul partidei.

”E păcat că am scăpat printre degete şi am construit castelul de nisip, apoi am dat o palmă la tot ce am construit. Trebuie să avem o mai mare responsabilitate, să facem marcajul mai aproape să nu se ajungă la asta. În prima fază nu vreau să fiu răutăcios, nu ştiu dacă nu a fost fault la Iacob. El mi-a spus că a fost faultat şi de asta a jucat mingea în aut. Dar asta nu scuză cu nimic că nu am făcut marcaj, trebuia să fim mai responsabili în stiuaţia aceea. Cu toţii suntem vinovaţi, de pe bancă pentru că nu am fost mai prezenţi, ei în teren că nu şi-au luat adversarul în braţe şi ar fi trecut faza aceea. Presiune e din momentul în care semnezi contractul, e normal. Sunt recunoscător pentru tot ce s-a întâmplat. În rest, cu Dumnezeu înainte. Viaţa merge înainte, indiferent dacă suntem sau nu antrenori, nu e o tragedie. Noi ne dorim să fim, dacă se ia decizia schimbării, nu e nicio problemă” a mai spus antrenorul formaţiei CS Mioveni.

Afla mai multe despre: alexandru pelici