Etapa surprizelor a continuat în Premier League. Liverpool s-a încurcat cu Leicester, Chelsea, umilită de Bournemouth

Liverpool a ratat ocazia de a se desprinde la şapte puncte de Manchester City, în fruntea clasamentului din Premier League, după ce a remizat, scor 1-1, pe propriul teren, cu Leicester.

Sadio Mane a deschis scorul, în minutul 3, pentru gazde, iar Harry Maguire a egalat, în minutul 45+2. Tot aseară, Chelsea a fost umilită de Bournemouth şi a pierdut, scor 0-4.

Într-un alt meci, Tottenham a trecut, cu 2-1 (0-1), pe teren propriu, de Watford (Son Heung-Min '80, Llorente '87 / Cathcart '38). Marţi, Manchester City a cedat surprinzător în deplasarea de la Newcastle, scor 1-2, iar Manchester United a remizat, pe propriul teren, 2-2, cu Burnley.

În urma acestor rezultate, Liverpool are 61 de puncte, cinci peste campioana en titre (56), Manchester City. Tottenham s-a apropiat la două puncte de echipa lui Guardiola şi ocupă locul 3, cu 54 de puncte. Arsenal, Chelsea, cu câte 47 de puncte, şi Manchester United, cu 45, ocupă următoarele locuri în clasament.

Afla mai multe despre: leicestermanchester cityliverpoolpremier league