Etapa victoriilor la scor în deplasare, în Premier League. Chelsea s-a distrat pe terenul lui Burnley. Hat-trick perfect pentru Pulisic

Premier League

Chelsea a învins-o, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 4-2, pe Burnley, în etapa a zecea din Premier League.

La o zi după ce Leicester City a demolat-o pe Southampton în deplasare, scor 9-0, Chelsea s-a distrat pe terenul lui Burnley, meci în care americanul Christian Pulisic a reuşit un hat-trick perfect, înscriind şi cu stângul (minutul 21), şi cu dreptul (minutul 45), şi cu capul (minutul 56). Willian a dus scorul la în minutul 58, dar gazdele au revenit pe final şi au înscris de două ori, prin Jay Rodriguez (86) şi Dwight McNeil (89).

Pentru Pulisic, acesta este primul hat-trick al carierei, dar şi primele goluri marcate în tricoul lui Chelsea, care a plătit 64 de milioane de euro pentru a-l transfera de la Borussia Dortmund.

Alte rezultate înregistrate sâmbătă în Premier League:

Manchester City - Aston Villa 3-0 (Sterling 46, D. Silva 65, Gundogan 70)

Brighton - Everton 3-2 (Gross 15, Maupay 80-pen., Digne 90+4-aut. / Webster 20-aut., Calvert-Lewin 74)

Watford - Bournemouth 0-0

West Ham - Sheffield United 1-1 (Snodgrass 44 / Mousset 69)

Afla mai multe despre: chelsea