"Eu sunt responsabil!" Prima reacţie a lui Messi după remiza cu Islanda, în care a ratat un penalty

Cupa Mondială

Atacantul Lionel Messi a mărturisit că se considera principalul vinovat pentru remiza cu Islanda, meci în care a ratat un penalty, dar a precizat că acest rezultat nu schimbă în vreun fel planurile naţionalei Argentinei.

"Nu am reuşit să găsim spaţii între linii. În repriza a doua, Islanda a jucat diferit, la aşteptare. Mă simt responsabil pentru acest egal (n.r. - referindu-se la penalty-ul ratat). Voiam să începem cu o victorie şi am fi meritat mai mult, dar nu se schimbă nimic. Trebuie să câştigăm următoarele două meciuri", a declarat Messi, citat de Marca.

Naţionala Argentinei a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut, sâmbătă, la Moscova, în compania Islandei, în grupa D de la Cupa Mondială. Lionel Messi a ratat un penalty în minutul 64.

Pentru Argentina a marcat Sergio Aguero, în minutul 19, iar pentru Islanda a punctat Alfred Finnbogason, în minutul 23.

În al doilea meci al grupei D, de la ora 22.00, se vor întâlni Croaţia şi Nigeria.

Afla mai multe despre: messireactieargentina