Euforia calificării în finala Ligii Campionilor i-a dăunat. Răzvan Lucescu a suferit prima înfrângere în campionat

După ce s-a calificat cu emoţii în finala Ligii Campionilor Asiei pierzând returul cu Al Sadd, Al Hilal a suferit o înfrângere neaşteptată. Al Nassr s-a impus la Riad, scor 2-1.

Eşecul din etapa a VIII-a a campionatului de fotbal din Arabia Saudită cu Al Nassr a fost primul suferit de echipa lui Răzvan Lucescu în acest campionat.

Gazdele au deschis scorul în minutul 32, prin Eduardo, dar oaspeţii au reveni în repriza a doua şi au marcat prin Hamdallah '56 şi '73.

În ciuda înfrângerii, prima din campionat, Al Hilal rămâne lider, cu 19 puncte, urmată de Al Shabab şi Al Wehda, cu câte 15 puncte.

Al Ahli, Al Nasr şi Al Faisaly au câte 14 puncte şi sunt pe locurile 4-5.

Afla mai multe despre: al hilalrazvan lucescu