Eugen Neagoe: ”Le-am blocat foarte bine jucătorii lor de atac. Păcat că am primit gol”

Formaţia CSU Craiova a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, echipa Sepsi Sfântu Gheorghe, într-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

Sepsi Sf. Gheorghe a ţinut-o în şah pe Universitatea Craiova, mai bine de 60 de minute. Eugen Neagoe consideră că jucătorii săi au făcut un meci excelent din punct de vedere tactic.

”Jucătorii lor de atac cred eu că i-am blocat foarte bine, dar din păcate plecăm fără nimic. Băieţii s-au bătut pentru fiecare minge, iar dacă reuşeam să marcăm în prima repriză plecam acasă cu toate cele 3 puncte.

Sunt foarte spărat pentru că am primit acel gol aşa cum l-am primit. Am făcut un joc aproape perfect în faţa unei echipe foarte bune”, a declarat Eugen Neagoe la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: universitatea craiovasepsi sf gheorgheliga 1,