Eusebio Di Francesco, antrenorul Romei, a ajuns la spital | Are fractură la mâna stângă!

Eusebio Di Francesco, antrenorul echipei italiene de fotbal AS Roma, a ajuns la spital cu fractură la mâna stângă după meciul echipei sale cu Atalanta Bergamo (3-3), luni seara, în etapa a 2-a din Serie A.

Furios după egalarea Atalantei în prima repriză, Eusebio Di Francesco a dat cu pumnul în plexiglasul din jurul băncii tehnice şi şi-a fracturat al cincilea metatarsian de la mâna stângă.

Tehnicianul Romei a fost deja operat în cursul dimineţii de marţi.

Condusă la pauză cu 3-1, AS Roma a reuşit să salveze un punct în faţa Atalantei Bergamo, încheind la egalitate, 3-3, luni pe propriul teren, în ultimul meci din etapa a 2-a a Campionatului italian de fotbal.

Gazdele au marcat prin Pastore (min.2), Florenzi (min.60) şi Manolas (min.82), în timp ce oaspeţii au înscris prin Castagne (min.19) şi Rigoni (min.22, 38).

Afla mai multe despre: eusebio di francescoas romaproblemespital