Evoluţia lui Ianis Hagi a fost apreciată după victoria cu Dundee. ”Străluceşte. A arătat excelent în banda dreaptă!”

Glasgow Rangers a câştigat pe teren propriu, scor 3-0, contra lui Dundee FC, într-un meci din etapa a 17-a.

Echipa lui Ianis Hagi a deschis scorul în minutul 36 prin Aribo. Rangers a beneficiat de autogolul lui Sweeney din minutul 55, iar fostul club al lui Gerrard a închis tabela în minutul 70, după ce Morelos a marcat.

Ianis Hagi a evoluat până în minutul 65, iar evoluţia lui a fost apreciată după ce şi-a creat mai multe ocazii de gol. Fotbalistul crescut de Farul Constanţa a fost aproape de gol în minutul 23.

”Străluceşte. A arătat excelent în banda dreaptă!”

Românul a fost notat cu 7, iar jurnaliştii de la ibroxnews.com au precizat: “Arfield dezamăgeşte, Hagi străluceşte. A arătat excelent în banda dreaptă şi i-a ţinut în alertă pe fundaşii lui Dundee. Foarte bună evoluţie”.

Rangers are o serie de 5 victorii consecutive în campionat şi are 7 puncte peste marea rivală Celtic, care va avea meci, duminică, contra lui Dundee United. Ianis Hagi nu a mai încris în campionatul Scoţiei din 31 iulie, iar fotbalistul nu a mai oferit o pasă decisivă sau un gol în ultimele 3 meciuri.

Afla mai multe despre: ianis hagi-rangers-scoţia