EXCLUSIV | "Asta îi transmit lui Papură!". Analiza lui Basarab Panduru înainte de play-off: "Nu eşti Barcelona să joci fotbal total" VIDEO

Expertul Telekom Sport, Basarab Panduru, i-a dat un sfat antrenorului lui U Craiova, Corneliu Papură, înainte de meciurile decisive din play-off.

VIDEO | U Craiova - CFR Cluj 0-2 (Rondon 9, Martic 68)

"Îi transmit lui Papură că împotriva CFR-ului meciul nu se câştigă neapărat pe fotbal. Când joci contra lui Dan Petrescu trebuie să fii şi şmecher, trebuie să ştii să îl laşi şi pe el să atace, să îl mai prinzi pe contraatac, să faci nişte lucruri.... Nu eşti Barcelona să joci fotbal total", a declarat expertul Telekom Sport, Basarab Panduru, în cadrul emisiunii "Minutul 91".

În Bănie, echipa lui Dan Petrescu a marcat la prima ocazie de poartă. Rondon a reuşit primul său gol în campionat în tricoul CFR-ului. Până la pauză, Craiova putea reveni în meci, dar jucătorii lui Papură au ratat ocazie după ocazie. Nistor a dat primul bară, apoi Mihăilă şi Koljic nu au reuşit să îl învingă pe Arlauskis din trei încercări. În al şaselea minut de prelungire, Ivan a dat şi el bară, iar clujenii au intrat în avantaj la cabine.

După pauză, euforia oltenilor s-a risipit, iar CFR a trecut din nou în controlul meciului. Rondon putea face dubla, dar bara i-a refuzat şi lui golul. S-a făcut până la urmă 2-0 după cursa de senzaţie a lui Manea. Croatul Martic şi-a trimis mingea în proprie poartă şi a stabilit scorul final. Craiova - CFR s-a terminat 0-2, iar echipa lui Dan Petrescu va lua startul în play-off cu trei puncte avans faţă de principala urmăritoare.

Afla mai multe despre: basarab pandurucorneliu papurau craiova cfr clujbasarab panduru corneliu papura