EXCLUSIV | Cornel Dinu, necruţător! "Procurorul" i-a luat peste picior pe fundaşii centrali ai FCSB: "Să nu-i pună Gigi la oi, prin Pipera, că îi fură tot!"

Cornel Dinu (71 de ani) a fost necruţător, la Minutul 91 de la Telekom Sport, când a vorbit despre faza în care Iulian Cristea (26 de ani), fundaşul FCSB, trebuia să primească un cartonaş roşu după un fault din postură de ultim apărător asupra lui Raul Rusescu, în meciul Clinceni - FCSB 0-2.

"Procurorul" i-a ironizat pe cei doi fundaşi centrali, Iulian Cristea şi Andrei Miron, dar şi pe Gigi Becali, patronul FCSB.

"Parodia este poziţionarea celor doi teribili apărători. E bine să nu îi pună Gigi pe la el prin Pipera, la oi, că îi fură şi oi şi câini, tot. Miron şi Cristea stau complet aiurea, nu au nicio legătură cu ceea ce înseamnă logic aşezarea unor apărători centrali", a spus Cornel Dinu, la Telekom Sport.

La scorul de 0-0, Iulian Cristea l-a faultat pe Raul Rusescu în postură de ultim apărător, dar arbitrul Cojocaru i-a arătat doar cartonaşul galben. La câteva minute după această fază, FCSB a deschis scorul, prin Man, în minutul 86.

Academica Clinceni - FCSB 0-2, în Liga 1

FCSB a învins, sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 2-0, echipa Academica Clinceni, în ultimul meci al etapei a VII-a a Ligii I.

Golurile au fost marcate de Dennis Man, în minutul 86 şi Olimpiu Moruţan, în minutul 89.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Patriche, M. Dobrescu - Cebotaru, Cascini - A. Cordea, Chunchucov (Boiciuc '72), P. Petrescu (Achim '46) - R. Andronic (Rusescu '46). Antrenor: Ilie Poenaru.

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - Ov.Popescu (Perianu '46), Moruţan, Tănase, Man, Buziuc (Oct. Popescu '46) - Buş (Vînă '65). Antrenor: Anton Petrea.

Afla mai multe despre: cornel dinuiulian cristeaandrei mironfcsbfundasi centraligigi becali