EXCLUSIV Cristi Balaj a lămurit cea mai controversată fază din FCSB - Sepsi: ”Este un penalty obţinut de atacant” VIDEO

FCSB

Cristi Balaj a analizat fazele controversate ale etapei cu numărul 15 din Liga 1. Printre ele şi faza reclamată de FCSB, în finalul primei reprize cu Sepsi, la scorul de 1-1.

FCSB - Sepsi a fost un meci cu scântei. De altfel, la pauza jocului a existat un adevărat scandal după o primă repriză dură.

Una dintre fazele controversate ale meciului s-a produs în prima repriză când FCSB a solicitat penalty pentru intervenţia lui Vaşvari la Octavian Popescu.

Expertul Telekom Sport, Cristi Balaj, a explicat la ”Minutul 91” ce s-a întâmplat la acest duel şi de ce arbitrul Horaţiu Feşnic era acoperit de regulament dacă dicta lovitură de la 11 m:

”Penalty obţinut de atacant, eventual o neglijenţă a apărătorului. Nu apare ceva în mod evident. Aici e un duel cu corpul, contactul există la nivelul piciorului stâng. Întrebarea este cât îi provoacă de fapt căderea. O fază discutabilă, dacă arbitrul dădea penalty era acoperit” a explicat Cristi Balaj, la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: fcsbsepsi