EXCLUSIV | Incredibil! Scandal Prunea vs. Iftime la pauza meciului FC Botoşani - FCSB: "Mi-a dat mesaj 'să-ţi fie ruşine, aşa ceva nici pe vremea lui Ceauşescu n-am văzut'. Cred e băut. Am rupt dinţii colţoşilor!"

FC Botoșani

Valeriu Iftime, patronul de la FC Botoşani, a dezvăluit în direct la Telekom Sport că, la pauza meciului FC Botoşani - FCSB 2-2, când FCSB conducea, Florin Prunea, preşedintele lui Dinamo, i-a dat mesaj şi i-a spus să-i fie ruşine. Iftime a dezvăluit şi ce răspuns i-a dat oficialul "câinilor".

FC Botoşani a deschis scorul în meciul cu FCSB, în minutul 5, prin Mario Dugandzic, dar FCSB a revenit până la pauză şi a făcut 2-1, prin golurile lui Man şi Olaru. în pauză, Prunea s-a enervat şi i-a dat mesaj lui Iftime. "Să-ţi fie ruşine! Aşa ceva nici pe vremea lui Ceaşescu n-am văzut!". Iftime i-a răpuns lui Prunea şi a dezvălui totul în direct la emisiunea Sport Center de la Telekom Sport.

"Nu mai contează, cred că e băut. Mi-a trimis un mesaj în care spune să ne fie ruşine pentru aşa ceva care nici pe vremea lui Ceauşescu...este şi cu o echipă de specialişti în fotbal, cunoscători în fotbal. Nu am răspuns decât domne, atâta fotbal cunoşti? E clar că lumea e un pic injectată cu această stare, că am avea noi ceva cu FCSB.

Istoricul nu ne ajută şi lumea cumva crede că noi avem o anumită prietenie, ceea ce e o prostie fără capăt. Faptul că am luat un punct măcar rupe dinţii colţoşilor care spun că avem ceva special şi am dat puncte FCSB-ului"
, a spus Valeriu Iftime în direct la Telekom Sport.

FC Botoşani - FCSB s-a terminat 2-2, după ce Mario Dugandzic a reuşit o dublă pentru trupa lui Marius Croitoru, în timp ce Dennis Man şi Darius Olaru au înscris pentru FCSB.

FC Botoşani a primit eticheta de "echipă de casă" a FCSB deoarece are doar o singură victorie în istoria confruntările directe. Echipa roş-albastră are 12 succese împotriva Botoşaniului, iar două partide s-au terminat la egalitate.

Afla mai multe despre: valeriu iftimefc botosaniliga 1florin pruneafcsb