EXCLUSIV | Miriuţă, încântat de parcursul dinamoviştilor în Cipru: "E bine pentru moralul nostru"

Fotbal intern

Dinamo merge perfect în meciurile de pregătire din Cipru. A câştigat şi partida cu Austria Viena, scor 3-2, iar acum are două victorii din tot atâtea meciuri disputate în cantonamentul cipriot.

"A fost un meci cu foarte multe goluri, îmi pare rău că am primit două goluri în doar trei minute. Însă, e bine că am revenit şi că am obţinut o nouă victorie. A fost o partidă reuşită, e bine că nu ne-am accidentat, Pesic a avut o problemă la gleznă şi a trebuit să-l schimb în minutul 20, dar să sperăm că este totul bine.

În rest, băieţii au alergat, s-au bătut pentru fiecare minge, iar acum pot spune că am obţinut o victorie foarte importantă pentru moralul nostru" , a declarat Vasile Miriuţă pentru Telekom Sport.

CITEŞTE ŞI: VIDEO | Un nou succes pentru Dinamo, după un meci cu 5 goluri! Nedelcearu şi Nemec au adus victoria pentru roş-albi

Afla mai multe despre: miriutadinamoaustria vienaamical