EXCLUSIV | O altă perspectivă a scandalului Dică-Budescu: "Dacă era 0-0 nu mai avea probleme la genunchi"

Contrele dintre Constantin Budescu şi Nicolae Dică au stârnit o mulţime de reacţii în lumea fotbalului. Aflat în studioul emisiunii Minutul 91 de la Telekom Sport, Basarab Panduru, a comentat scandalul intern apărut după victoria 2-0 în faţa Universităţii.

"El spune «m-au schimbat»! Ai un antrenor sau «m-au schimbat»? Dacă era 0-0 la pauză Budescu nu mai era schimbat. Patronul are nevoie de Budescu. M-ar mira dacă următorul meci nu ar juca sau să nu-l bage titular.

Oricum, dacă era 0-0 sau 1-0 pentru Craiova nu mai avea probleme la genunchi. Nu mai era accidentat! Nu mai era nimic şi rămânea în continuare până la finalul partidei poate întoarcem din 0-1 în 2-1.

Este păcat să Dică reuşeşte nişte meciuri bune în Europa League, este pe primul loc după 30 de etape, dar noi nu ştim de unde să-l luăm pe antrenorul Dică. Tocmai din cauza asta pentru că sunt discuţiile astea", a comentat Panduru.

Afla mai multe despre: fcsbbudescupanduruanalizacomentariudica