EXCLUSIV | Panduru, la superlativ despre Octavian Popescu după primul gol al "wonderkid-ului" în Liga 1: "Uitaţi-vă unde e mingea, tot timpul. E de-a dreptul..."

Octavian Popescu (18 ani) a marcat primul său gol la FCSB într-o victorie cu Poli Iaşi, 3-1 pe Arena Naţională, iar Basarab Panduru a vorbit pe subiect în direct la Telekom Sport.

Minutul 90 al partidei FCSB - Poli Iaşi 3-1 a adus prima reuşită a lui Octavian Popescu în tricoul roş-albastru, iar Panduru l-a lăudat pe puştiul care promite să facă senzaţie în fotbalul românesc. Expertul Telekom Sport speră ca Popescu să continue să marcheze şi să înscrie multe goluri până la finalul sezonului.

Panduru a rostit cuvinte frumoase despre calităţile tehnice ale lui Popescu: "Uite că uşor, uşor, s-ar putea să-l vedem şi pe el. Atenţie la el, e foarte tânăr, are timp să înveţe lucruri. Uitaţi-vă unde-i mingea, tot timpul aproape de picior.  S-ar putea să fie. Nu ştiu dacă dintr-un lung şir de goluri, dar cred că golul ăsta îl va ajuta, cred că va marca mai multe goluri. Sper să o facă. e foarte tânăr încă. Dar ce face, ce joace, e de-a dreptul... Chiar vrei să te uiţi la FCSB. Joacă un fotbal bun", a spus Basarab Panduru, la Telekom Sport.

• 1 - un gol şi şase pase de gol are Octavian Popescu în acest sezon, în toate competiţiile, la FCSB

VIDEO | Octavian Popescu şi-a deschis "cont" la FCSB

Octavian Popescu (18 ani) a marcat primul său gol pentru FCSB. "Wonderkid-ul" roş-albaştrilor a spart gheaţa în meciul cu Poli Iaşi.

A venit vremea lui Octavian Popescu. Puştiul şi-a deschis "contul" la FCSB în partida cu Poli Iaşi, când a reuşit primul său gol pentru formaţia roş-albastră. În minutul 90,pe un contraatact iniţiat de Moruţan, Octavian Popescu a fost servit excelent de Coman în interiorul careului, şi-a întors un adversar şi a şutat fără speranţe pentru Brănescu, la colţul scurt.

Afla mai multe despre: octavian popescupandurufcsbexclusivliga 1