EXCLUSIV | Răzvan Marin, impresionat de naţionala de tineret: "Tot ce s-a întâmplat la acest Euro va rămâne în istorie"

Echipa națională

România a ratat calificarea în finala Campionatului European de tineret, după ce a cedat, scor 2-4, în faţa Germaniei. Nemţii au marcat golurile victoriei în minutele 90 şi 90+4.

"Prima repriză cred că a fost a noastră şi în a doua repriză cred că nemţii ne-au dominat. Până la urmă, trebuie să rămânem cu un sentiment plăcut, pentru că ce se întâmplă la acest Campionat European e istorie şi va rămâne istorie.

Sunt sigur că foarte mulţi dintre ei vor face faţă la echipa mare. Cred că e şi normal ca după acest Campionat European" , a declarat Răzvan Marin la Telekom Sport.

Afla mai multe despre: romaniagermania